O nas

Niepubliczne Przedszkole„PICCOLINO” jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy w Głubczycach jako inna forma wychowania przedszkolnego pod nr 

Podobnie jak przedszkola publiczne działamy pod nadzorem Kuratorium Oświaty, zaś w ramach zajęć realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego stworzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Nasza placówka zapewnia całoroczną opiekę nad dziećmi w wieku od 2,5 do 6 lat. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 (oprócz dni ustawowo wolnych od pracy).

Oprócz całodziennej opieki oferujemy również zajęcia dodatkowe: logopedia, rytmika i j.angielski,kompetencje społeczne,logorytmike. Zapewniamy trzy smaczne posiłki dostarczane przez firmę cateringową. Dysponujemy dwoma przestronnie i nowocześnie urządzonymi przedszkolami,posiadamy piękny plac zabaw otoczony ogromnąi lością zieleni.

 

 


METODA PEDAGOGIKI ZABAWY

Irene Flemming stworzyła metodę , która polega na wykorzystaniu w procesie dydaktyczno-wychowawczym różnych pląsów, zabaw muzyczno-ruchowych, tańców ludowych w celu integracji dzieci.Uczy ona współdziałania w grupie , wyzwala aktywność , pobudza dzieci do ekspresji muzyczno-ruchowej. Poprzez ćwiczenia muzyczno ruchowe w grupie ułatwia kumunikację interpresonalną i uatrakcyjnia zajęcia edukacyjne.


Ponad to realizujemy Program Profilaktyczny, którego celem jest zapobiegać wszelkim niepożądanym zjawiskom w rozwoju dziecka.Działaniem profilaktycznym będzie, zatem każde pozytywne oddziaływanie pedagogiczne, utrwalające wartościowe cechy , a zapobiegające powstaniu tych niepożądanych.Niniejszy program profilaktyczny przedszkola ma za zadanie uświadomić dzieci w wieku przedzkolnym o istniejących w życiu ludzkim zagrożeniach oraz wypozażyć je w umiejętność radzenia sobie z nimi. Obowiązkiem każdej osoby dorosłej, zwłaszcza nauczycieli jest stwarzanie każdego dnia warunków sprzyjających kształtowaniu postaw odpowiedzialności za życie własnego oraz innych. Tylko kreatywna realizacja działań o charakterze profilaktycznym przez nauczycieli umożliwi wytworzenie się określonych kompetencji u dzieci i ułatwi funkcjonowanie w życiu następnych pokoleń w przyszłości.

 

Dodatkowe zajęcia:

- język angielski - wtorek i czwartek

- logopedia - środa

- logorytmika - poniedziałek i środa

- religia - piątek

- "przyjaciele Zippiego" w ramach kompetencji - społecznych - wtorek

-  gimnastyka ogólnorozwojowa - piątek

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystanie.
» Akceptuję wykorzystywanie plików cookies w serwisie www.piccolino-glubczyce.pl.